Aktualności

wróć
img-0146a

UWAGA! ZMIANA TERMINU FINAŁU Konkursu "Zdrowie po cieszyńsku" na 10 maja br.

24.04.2019

Finał konkursu "Zdrowie po cieszyńsku" z przeglądem zgłoszonych scenek teatralnych oraz wręczeniem nagród dla laureatów wszystkich kategorii został przełożony i odbędzie się 10 maja br. o godz. 10.00 w auli widowiskowej Cieszyńskiego Ośrodka Kultury Domu Narodowego w Cieszynie, ul. Rynek 12.

Konkurs propaguje zdrowy styl życia, w połączeniu z kulturą i tradycją Śląska Cieszyńskiego. Wpłynęły prace w trzech kategoriach: 57 bajek, 11 scenek teatralnych i 16 gier edukacyjnych.

Zapraszamy wszystkich laureatów z opiekunami na finał 10 maja.

WYNIKI W KATEGORII BAJKI I GRY

BAJKA/BAŚŃ-GRUPA MŁODSZA

I Miejsce - Bartłomiej Sochacki za pracę nr 9 „O Jozefie, co sprawowoł bótki a ludzki zdrowi” uczeń kl. 4b Szkoły Podstawowej im. „Trzech Braci” w Hażlachu, opiekun Małgorzata Banot

II Miejsce –Nadia Nalepa za pracę nr 14 „Pomoc wróżki” uczennica kl. 1c Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Górkach Wielkich, opiekun Katarzyna Holisz

III Miejsce –Tomasz Holeksa za pracę nr 28 „Rodzinka” uczeń kl. 5a Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach, opiekun Katarzyna Dynek

Opiekun wyróżniony – Małgorzata Banot

BAJKA/BAŚŃ-GRUPA STARSZA

I Miejsce –Ewelina Cichy za pracę nr 5 „ O Wiślanku, który szukał zdrowia” kl. 8 OPDiR Dom Dziecka w Międzyświeciu, opiekun Klaudia Hanzel

II Miejsce –Julia Hanzel za pracę nr 17 „O cieszyńskich śniadaniach, dziwnych kijach i … mądrości ludzi” uczennica kl. 3 gim. Szkoły Podstawowej w Kaczycach, opiekun Mirela Sikora

III Miejsce –Dominika Pilch za pracę nr 6 „Szanuj swe zdrowie” uczennica kl.1 II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Cieszynie, opiekun Anna Waschut

GRA EDUKACYJNA

I Miejsce – za grę nr 13 „Rotunda zdrowia” Paulina Panak, Wiktoria Bury, uczennice kl.8 Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach, opiekun Katarzyna Dynek

II Miejsce – za grę nr 12 „Studnia zdrowia” Julia Romanowska uczennica kl.7 Szkoły Podstawowej nr 1 w Cieszynie, opiekun Marzena Mazur

III Miejsce – za grę nr 1 „Wędrówka skoczka konika szachowego po Śląskiej Ziemi” Julia Stekla, Nikodem Kolczarek uczniowie kl.2 Zespołu Szkół w Pruchnej Szkoła Podstawowa, opiekun Sonia Krzempek

Opiekun wyróżniony – Katarzyna Dynek

Powiat na mapie

Urząd Miejski w Cieszynie Rynek 1 43-400 Cieszyn
Urząd Miejski w Strumieniu Rynek 4 43-246 Strumień
Urząd Miejski w Skoczowie Rynek 1 43-430 Skoczów
Urząd Miasta Ustroń Rynek 1 43-450 Ustroń
Urząd Miejski w Wiśle Plac Bogumiła Hoffa 3
43-460 Wisła
Urząd Gminy Brenna ul. Wyzwolenia 77 43-438 Brenna
Urząd Gminy w Chybiu ul. Bielska 78 43-520 Chybie
Urząd Gminy Dębowiec ul. Katowicka 6 43-426 Dębowiec
Urząd Gminy Goleszów ul. 1 Maja 5 43-440 Goleszów
Urząd Gminy Hażlach ul. Główna 57 43-419 Hażlach
Urząd Gminy Istebna 43–470 Istebna 1000
Urząd Gminy Zebrzydowice ul. Ks. Antoniego Janusza 6
43-410 Zebrzydowice