plakat-cieszyn-ullmann-do-druku-1

„Viktor Ullmann in Memoriam”

28.02.2019

2 i 3 kwietnia 2019r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. I. Paderewskiego w Cieszynie odbędzie się cykl mistrzowskich koncertów muzyki kameralnej „Viktor Ullmann im Memoriam”, których współorganizatorami są: Konsul honorowy Republiki Austriackiej, Austriackie Forum Kultury w Warszawie, Instytut Polski w Wiedniu, Powiat Cieszyn, Miasto Cieszyn oraz Państwowa Szkoła Muzyczna im. I. Paderewskiego w Cieszynie. To niezwykłe muzyczne wydarzenie ma na celu upamiętnienie osoby  i twórczości wybitnego kompozytora Viktora Ullmanna, który urodził się w Cieszynie.

Podczas wieczornego koncertu dnia 2 kwietnia zaprezentuje się wiedeński  Aron Quartett    w składzie: Ludwig Muller – I skrzypce, Barna Kobori – II skrzypce,  Georg Hamann – altówka  i Christophe Pantillon – wiolonczela. W wykonaniu muzyków zabrzmi m.in. III Kwartet smyczkowy op. 46 Viktora Ullmanna. Następnego dnia, tj. 3 kwietnia zagrają w duecie dwie polskie artystki: skrzypaczka Anna Gutowska (Uniwersytet Muzyki i Sztuki dramatycznej w Wiedniu) oraz pianistka Maria Szwajger – Kułakowska (Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach).

Wspomniane koncerty będą zwieńczeniem organizowanych w tych samych dniach VI Cieszyńskich Spotkań Muzycznych młodych kameralistów – przedsięwzięcia adresowanego do uczniów szkół muzycznych I i II stopnia z całego kraju i przyjmującego formułę konkursową. Uczestników konkursu oceniać będzie jury w składzie: dr hab. Anna Górecka (Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach) – przewodnicząca oraz prof. dr hab. Maria Szwajger – Kułakowska (Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach), prof. Anna Gutowska (Uniwersytet Muzyki i Sztuki dramatycznej w Wiedniu) i dr hab. Małgorzata Kaniowska (Uniwersytet Śląski w Katowicach)

Wstęp na wszystkie wydarzenia artystyczne bezpłatny.

Wszystkich miłośników muzyki serdecznie zapraszamy.

Koronawirus w powiecie cieszyńskim Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Cieszynie E-SESJA transmisje z sesji Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Geodezji Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Komunikacji Dyżury aptek na terenie powiatu cieszyńskiego Rejestracja Pojazdów Stan Kolejki Sprawy w Starostwie Kompetencje Wydziałów Strategia Rozwoju Elektromobilności w Powiecie Cieszyńskim E-urząd ePUAP SEKAP Geoportal E-Usługi Moduł mapowy - z warstwami System informacji przestrzennej Nieruchomości Sprzedaż nieruchomości INSPEKTOR OCHRONY DANYCH INSPEKTOR OCHRONY DANYCH Rzecznik Konsumentów Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta Zarządzanie kryzysowe Biuro Rzeczy Znalezionych Pressroom informacje dla mediów Pomoc Prawna Nieodpłatna pomoc prawna Rozkład jazdy Przewoźnicy lokalni Ochrona zdrowia Szpital / Pogotowie ratunkowe Promocja zdrowia Turystyka Sport nagrody i wyróżnienia, współzawodnictwo sportowe szkół, baza sportowa Kultura Zabytki, wydarzenia kulturalne, dokumenty do pobrania Edukacja Szkoły, rekrutacje, nabory Organizacje pozarządowe ogłoszenia, zestawienie organizacji, linki Projekty UE Realizacja projektów w ramach środków UE Projekt EFS szkoły zawodowe Ostrzeżenia i komunikaty Jakość powietrza Mapa monitoringu jakości powietrza Geodezja Powiat Cieszyński Zespół ds. dostępności w Starostwie Powiatowym w Cieszynie i jednostkach organizacyjnych Powiatu Cieszyńskiego.