Wyjście z klasą do teatru
„Dziady” Adama Mickiewicza w interpretacji Teatru Wierszalin z Supraśla podziwiali uczniowie szkół ponadpodstawowych w ramach programu „Wyjście z klasą”.
4 grudnia 2025r. Teatr im. Adama Mickiewicza w Cieszynie był miejscem niezwykłego wydarzenia. Gościł w swych murach Teatr „Wierszalin” z Supraśla, który zaprezentował widzom własną, wyjątkową interpretację dramatu „Dziady” Adama Mickiewicza. Tajemnicza, bogata w symbolikę scenografia, starocerkiewny śpiew oraz pełna przeżyć i emocji gra aktorów przeniosły publiczność do całkiem innej rzeczywistości, w której dramat miłosny głównego bohatera przeplata się z ludowym obrzędem dziadów.
Spektakle zorganizowane zostały przez Powiat Cieszyński dla ponad 1000 uczniów szkół ponadpodstawowych, a ich realizacja była możliwa dzięki programowi Ministra Edukacji pn. „Wyjście z klasą”. Zadanie sfinansowano ze środków budżetu państwa.
Więcej aktualności
Rusza projekt grantowy „Śląskie. Dla rozwoju wspólNeGO”
Kondolencje
Czas na kulturę! Rusza otwarty konkurs ofert.
Które szkoły w powiecie w rankingu Perspektyw?
Szybkie menu
Powiat na mapie
43-460 Wisła
43-410 Zebrzydowice
Gminy:
Kategorie:
- PROJEKTY UNIJNE
- POWIATOWE INSTYTUCJE KULTURY
- POZOSTAŁE INSTYTUCJE KULTURY I ORGANIZATORZY IMPREZ
- SZPITALE
- SZKOŁY
- SCHRONISKA MŁODZIEŻOWE
- PORADNIE
- DOMY POMOCY SPOŁECZNEJ
- DOMY DZIECKA
- INNE
- POGOTOWIE RATUNKOWE
- INSPEKCJE, STRAŻE
- POLICJA
- STAROSTWO POWIATOWE W CIESZYNIE
- APTEKI
- NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA I NIEODPŁATNA MEDIACJA NA TERENIE POWIATU CIESZYŃSKIEGO