zasluzeni-dla-zdrowia-81

Zasłużeni dla zdrowia

09.04.2019

Spotkanie z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia i Światowego Dnia Zdrowia, które odbyło się w dniu 8.04.2010 r. w cieszyńskim Starostwie, było okazją do wręczenia  odznaczeń honorowych za zasługi dla ochrony  zdrowia.

W uroczystości uczestniczyli m.in. poseł na sejm RP Mirosław Suchoń,  Przewodniczący Sejmiku Woj. Śląskiego Jan Kawulok, wójtowie oraz burmistrzowie, Radni Powiatu Cieszyńskiego, służby mundurowe, przedstawiciele gmin oraz jednostek Powiatu. Na początku podziękowania głównym bohaterom dzisiejszego Święta złożył Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek, który zwrócił uwagę na bezcenną wartość służby w celu ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia, aby uczcić rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku. Co roku wybierany jest temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego. W tym roku hasło brzmi:  " Opieka zdrowotna dla wszystkich" . Podczas uroczystości prelekcję wygłosił Dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Cieszynie Piotr Przewdzing.  Następnie o działalności jednostek służby zdrowia krótko opowiedzieli ich dyrektorzy: dyrektor ZZOZ w Cieszynie Czesław Płygawko, dyrektor Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego Jan Kawulok oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Cieszynie Piotr Przewdzing. Spotkanie było okazją do wyróżnienia zasłużonych pracowników. Odznakę Honorową „Za zasługi dla ochrony zdrowia” nadaną przez Ministra Zdrowia. Z rąk Starosty Cieszyńskiego Mieczysława Szczurka oraz Przewodniczącego Rady powiatu Cieszyńskiego Stanisłwa Kubiciusa odznaki  odebrali :

1. Bogusława Górniak - Starsza Pielęgniarka w Oddziale gruźlicy i chorób płuc ZZOZ
  2. Iwona Madzia - Asystentka w Oddziale anestezjologii i intensywnej terapii ZZOZ
  3. Mirosława Mendroch - Starsza Położna w Oddziale ginekologiczno-położniczym ZZOZ
  4. Teresa Wrona - Starsza Pielęgniarka w Pracowni Endoskopii ZZOZ
  5. Helena Żyła - Starsza Pielęgniarka w Pracowni Endoskopii ZZOZ
  6. Wanda Gembala - Starsza Pielęgniarka/dyspozytor medyczny CPR
  7. . Ewa Posmyk -Starsza Pielęgniarka/dyspozytor medyczny

Organizatorem wydarzenia był Wydział Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Cieszynie, a uroczystość prowadziła Katarzyna Raszka-Sodzawiczny Rzecznik Prasowy.